Co powinno wyróżniać nasiona i cebulki?

Wiosna tuż za rogiem, zatem zdecydowana większość ogrodników ma już mniej czy bardziej dobrze określone plany wykorzystania ogrodu. Rabaty zaplanowane nieraz z dużą pieczołowitością wymagają natomiast doskonałej jakości nasion, aby spełnić własne pragnienia. Chociaż chromatyczne pudełka przyciągają oczy, to należy uważać, ponieważ rezultat własnej uprawy może całkowicie odstawać od tego na zdjęciu. Czym się zatem kierować podczas ogrodniczych zakupów oraz jakie nasiona i cebulki wybierać?

Cebulki kwiatowe – główne dane

Cebulki kwiatowe wychodzą na ogół z miejsc, w jakich jest dość trudny klimat, natomiast tymże samym czas wegetacji nie trwa zwłaszcza czasochłonnie. Gdy do tego dodamy zmieniające się pory roku, różnicę temperatur, podzieloną aurę, opady, słońce itp., to zdajemy sobie sprawę, iż rośliny są narażone na trudne warunki. Wiosna jest dla nich najodpowiedniejszą porą roku, natomiast nie trwa aż tak długo. Roślina cebulkowa zdąży się w tymże okresie poszerzyć. Cebulka rośliny pełni bardzo ważną rolę, ponieważ jest pewnego typu magazynem.

Nasiona kwiatów ogrodowych – mnóstwo barw

Z nasion kwiatów, jakie mamy w propozycji, latem rozkwitnie mnóstwo pięknych roślin. Pośród kwiatów jednosezonowych można wybierać spośród aksamitek w kilkunastu jasnych kolorach, wielu form astrów, dalii oraz pełnych cynii we wszystkich odcieniach tęczy (choćby zielono-limonkowych). Są krzewiące się ubiorki, pachnące werbeny, poruszające się złocienie, przyjemne smagliczki oraz mnóstwo pozostałych łatwych w uprawie oraz niezwykle fascynujących kwiatów jednoletnich.

Jak należy sadzić cebulki kwiatów?

Cebulki kwiatowe, kłącza i bulwy kwiatów, jakie mają rosnąć latem, należy zasadzić wiosną, gdy temperatura powietrza nie szkodzi ich wzrostowi. Większość cebul ma szczególnie zaokrąglony dół, na jakim zauważalne są miejsca po korzeniach i ostry szczyt, jaki podczas sadzenia winien być zawsze wyznaczony ku górze. W drugim wypadku roślina nie wykiełkuje. Głębokość uwarunkowana jest od wielkości cebulki, natomiast przyjęło się, iż jest to trzykrotność długości cebulki liczonej od jej podstawy do szczytu.