Części do quada

Quady stają się coraz bardziej popularne. Sporo osób decyduje się na ich zakup w celach rekreacyjnych, lecz nie tylko. Quad należy do kategorii pojazdów czterokołowych oraz otwartych i nadających się do jazdy w każdych warunkach. Nie posiada on kabiny dla kierowcy. Jeżeli chodzi o zastosowanie quadów, to oprócz jazdy rekreacyjnej stosuje się je w leśnictwie, rolnictwie, ratownictwie górskim a także w wojsku.

Quady wyróżniają sporej wielkości opony, posiadające zmniejszone ciśnienie, dzięki czemu przemieszczanie się po wąskim gruncie jest znacznie ułatwione. Kierujący pojazdem musi natomiast siedzieć na quadzie okrakiem.

Te czterokołowe pojazdy dzielimy na zwykłe oraz lekkie

Przed zdecydowaniem się na zakup quadu najlepiej sprawdzić, czy wybrany przez nas quad części używane można bez żadnego problemu zakupić. Jest to niezwykle istotne, ponieważ w przypadku uszkodzenia pojazdu nie natrafimy na kłopoty związane z naprawą. Ponadto warto pomyśleć, gdzie quad będzie użytkowany. Przykładowo, terenowy quad jest przeznaczony przede wszystkim w celach leśniczych, rolniczych czy wojskowych. Nie jest dedykowany rekreacyjnym przejażdżkom i jest także ciężki w obsłudze.

Jeżeli chodzi o quad części używane nie są drogie i można je dostać za o wiele mniejszą kwotę niż te nowe. Na rynku jest ich spory wybór.

Jeżeli dokonujemy kupna quadu po raz pierwszy, powinniśmy zdecydować się na prosty w obsłudze oraz komfortowy model o silniku nie posiadającym prędkości większej niż 45-50 km/h, ponieważ w przypadku większej prędkości konieczne jest posiadanie właściwych umiejętności oraz doświadczenia.