Farby do włosów bez amoniaku

Kobiety od niepamiętnych czasów farbują swoje włosy, chcąc nadać im nowego wyglądu, blasku, zmiany. Pierwsza receptura znanej nam dzisiaj trwałej farby do włosów powstała w 1907 roku we Francji i bazowała na zasadach i składnikach wykorzystywanych przy farbowaniu tkanin. Przez te ponad 100 lat, które minęły od tego czasu, receptury zmieniały się i były ulepszane, aby zapewnić nam coraz zdrowsze kosmetyki. Od kilku lat na rynek wprowadzane są farby bez amoniaku. Czy rzeczywiście są dużo zdrowsze i w mniejszym stopniu wyniszczają strukturę włosa?

Bez amoniaku = delikatniej

Nie jest to mit ani zabieg marketingowy koncernów kosmetycznych. Rzeczywiście amoniak wnika w strukturę włosa, otwiera jego łuski i mocno wysusza utleniając się. Do tego, mimo że nie jest to wada powodująca drastyczne skutki, amoniak wydziela specyficzny, duszący i ostry zapach, który po prostu może przeszkadzać podczas zabiegu farbowania włosów.

Czy farba bez amoniaku działa?

Oczywiście takimi farbami możemy uzyskać identyczny efekt farbowania.Delikatniejsze farby także potrzebują składnika, który umożliwi wniknięcie nowego pigmentu we włos. Najczęściej zamiennikami amoniaku są sole amonowe, o wiele delikatniejsze i mniej drażniące włosy i skórę głowy. Na pewno wybierając farbę bez amoniaku decydujemy się na bezpieczniejszą opcję dla naszych włosów, skóry, a także węchu.

Aktualnie na rynku istnieje już dużo firm bądź serii farb do włosów, które nie posiadają tego szkodliwego składnika. Decydując się na bezpieczną koloryzację bez obaw możemy iść do drogerii czy fryzjera, i na pewno znajdziemy coś odpowiedniego i bez amoniaku.

Sprawdź https://biobotanic-pro.pl/farby-bez-amoniaku/