Jak kupić porządne buty na zimę?

Czy szukać butów na zimę, które będą solidne i sprawdzą się nawet w najgorszej pogodzie? Świetnie trafiłeś. Poznaj kilka sposobów praktycznych na znalezienie i wybór butów zimowych idealnych, które posłużą wiele, wiele lat.

Zabezpiecz się przed zimą

Zakup zimowych butów jest czymś więcej niż wybranie najładniejszych butów znajdujących się w sklepie. Buty na zimę muszą przetrwać śnieg, mróz oraz deszcz. To właśnie od butów zimowych zależy, czy się przeziębimy lub też wywiniemy na oblodzonym chodniku orła. Buty na zimę po prostu mszą być porządne. Powinny być wykonane z dobrego materiału, idealnie wykończone, z podeszwą antypoślizgową oraz o kształcie odpowiednim. Podczas zakupów musimy pamiętać także o wielu innych rzeczach. Jeśli uda ci się znaleźć parę te wymogi spełniającą, to przechodzisz zimę i to niejedną. Co więcej przemarznięte oraz przemoknięte nogi nie będą nigdy już naszym zmartwieniem.

Cholewka i futerko

W zimowych butach najważniejszy jest materiał, z którego one zostały wykonane. Musi być trwały, oddychać oraz także chronić przed chłodem. Najlepiej zazwyczaj się sprawdza skóra naturalna, ponieważ ma ona wszystkie te cechy, przy czym w przypadku obuwia zimowego powinna ona być grubsza. Buty skórzane wyglądają bardzo ładnie na stopie, wytrzymają długie lata, a na dodatek nie odkształcają się. Idealna będzie skórka gładka, ponieważ jest ona najbardziej odporna na warunki atmosferyczne niesprzyjające się oraz bardzo łatwo jest ją konserwować. Lakierowana ma spore tendencje do pękania, a nubuk i zamsz nie nadają się kompletnie na śnieg oraz deszcz.

Buty na zimę z futerkiem są bardzo ciepłe i wręcz stworzone na zimę. Okazuje się, że nie jest tak w każdym przypadku. Futerko naturalne będzie spełniało swoją funkcję grzewczą, a sztuczne znacznie przegrzewa stopy oraz nasiąka dosyć nieprzyjemnym zapachem. Rozwiązaniem znacznie lepszym jest dokupienie wkładki ocieplanej, którą znajdziemy w zasadzie w każdym sklepu obuwniczym, oraz zakładanie cieplejszych skarpetek.