Niezastąpiony płaszcz na zimę, czyli płaszcz alpaki

W kwestii doboru odzieży wierzchniej nadającej się do noszenia w chłodniejsze jesienne dni oraz zimą, coraz więcej kobiet decyduje się na zakup porządnego, solidnie odszytego płaszcza. Idealny płaszcz to taki, który nie tylko zapewni wygodę oraz ochronę przed niskimi temperaturami, ale sprawdzi się jako element wielu stylizacji. Płaszcz z alpaki to zdecydowanie jeden z takich uniwersalnych gadżetów, który posłużyć może nam przez długi czas. Jakie są jego główne zalety?

Naturalny materiał

Płaszcz z alpaki z pewnością docenią wszystkie fanki naturalnych tkanin. Jako naturalne włókno wełna z alpaki charakteryzuje się wysoką izolacją cieplną, ale również niezwykłą wentylacją, dzięki czemu skóra odziana w ten materiał może bez problemu oddychać. Płaszcze szyte z tej tkaniny w porównaniu do owczej wełny są lekkie, przez co niesamowicie wygodne w użytkowaniu. Dodatkowo wełna z alpaki jest hipoalergiczna, co niezbędne jest dla wszystkich alergików.

Izolacja cieplna

Naturalne środowisko życia alpak jest dość wymagające, przez co zwierzęta te muszą być przygotowane do funkcjonowania w zmiennych warunkach atmosferycznych, od palącego słońca do silnych porywistych wiatrów. Jedno jest pewne płaszcz z alpaki nadaje się do noszenia nawet w przypadku temperatury -15 stopni.

Pranie i konserwacja

Płaszcz z alpaki, jeśli odpowiednio się o niego zatroszczymy, posłuży nam przez długi czas. Właściwości tej tkaniny sprawiają, że wełna odpycha od swoich włókien brud oraz kurz,dzięki czemu trudno ją zanieczyścić. Jeżeli zdarzy się jednak, że nasz płaszcz z będzie potrzebował odświeżenia, wówczas należy czyścić go tylko na sucho.

Uniwersalny element garderoby

Wełna z alpaki jest niezwykle przyjemna i miękka w dotyku. Płaszcze z niej uszyte są niezwykle plastyczne i lekkie,  przez co nadają się do noszenia na co dzień w połączeniu ze sportowym obuwiem, jak również do tworzenia eleganckich, wieczorowych stylizacji. Materiał ten jest także bardzo elastyczny, dzięki czemu uszyć z niego można płaszcze i marynarki o nietuzinkowym, oryginalnym kroju.