Okna drewniane czy plastikowe?

Raz na jakiś czas w każdym domu trzeba wymienić okna. Aktualnie najważniejszym dylematem jest to czy chce się zainwestować w okna drewniane Szczecin, czy też raczej woli się okna plastikowe. Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych informacji na temat różnic pomiędzy oknami plastikowymi a drewnianymi.

Jakość

Jest to rzecz, o którą obawia się większość osób wymieniających okna. Aktualnie dostępne na rynku okna drewniane mogą posiadać bardzo podobne parametry jeżeli chodzi o szczelność czy też parametry akustyczne. Jednak niewątpliwą zaletą jest fakt, że ramy drewniane są bardziej wytrzymałe niż rozwiązania plastikowe.

Wentylacja grawitacyjna

Jeśli chodzi o jakość wentylacji grawitacyjnej, to nie ma znaczenia czy zastosuje się okna drewniane Szczecin, czy też raczej zdecyduje się na rozwiązania plastikowe. Obydwa rodzaje okien mogą zapewniać odpowiednie parametry infiltracji. Według aktualnie obowiązujących przepisów musi ona wynosić minimum 0,3. Parametr ten musi być zachowany dla szczelnie zamkniętego okna.

Wygląd

Jeśli chodzi o wygląd, to o okna drewniane trzeba dbać i co jakiś czas je odnawiać. Na szczęście wykonanie tego jest bardzo proste i starą warstwę lakieru wystarczy tylko zmatowić przed malowaniem. Z oknami plastikowymi nie ma tego problemu.

Inne cechy

Jeśli chodzi o pozostałe różnice, to należy liczyć się z faktem, że okna plastikowe są trochę zimniejsze od rozwiązań drewnianych. Przy wyborze okien trzeba zwrócić uwagę także na kolor, ponieważ ciemne okna nagrzewają się o wiele bardziej. Okna plastikowe bardziej się odkształcają i dlatego też trzeba wziąć to pod uwagę przy montażu okien.