Program do renderowania

Zastanawiasz się jaki program do renderowania wybrać? Na jakie cechy warto zwrócić uwagę? Podjęliśmy się zdania i zebraliśmy najważniejszych właściwości, jakimi powinien się charakteryzować. Zapraszamy do lektury!

Zanim kupisz program do wizualizacji, sprawdź czy Twój system operacyjny będzie z nim kompatybilny. Są aplikacje, które np. nie współpracują z Mac`ami. Jeżeli korzystasz wyłącznie z Windowsa i nie planujesz zmiany, nie musi to być dla Ciebie problemem. W innym przypadku koniecznie sprawdź specyfikację.

Rendering 3D jeszcze do niedawna kojarzył się z długotrwałym procesem. Już nie musi tak być! Renderowanie w czasie rzeczywistym jest możliwe i warto z tego korzystać. Prezentacja Twojego projektu powinna zachwycić klientów, dlatego wybieraj nowoczesne rozwiązania np. takie, które umożliwiają wirtualne spacery.

Program do renderowania nie powinien być trudny w obsłudze. Jeżeli nie jesteś grafikiem komputerowym stawiaj na rozwiązania, które będziesz w stanie w łatwy sposób obsłużyć, a efekt będzie imponujący. Narzędzie ma przyspieszyć Twoją pracę, jednocześnie podnosząc jej jakość – nie zaś być utrudnieniem codziennych zadań.

Sprawdź jakie funkcje ma wybrany przez Ciebie program do wizualizacji. Jakość 4K? Łatwa możliwość zmiany pory dnia, np. za pomocą suwaka? Edytor terenu i warunków atmosferycznych? Zwróć uwagę na te kwestie na samym początku, zanim będzie za późno. Klienci są coraz bardziej wymagający i chcą mieć możliwość obejrzenia swojego domu w każdych warunkach.

Dużym uproszczeniem zawsze jest baza gotowych modeli. Tworzenie od podstaw wszystkich obiektów jest pracochłonne, a także wymaga dodatkowych umiejętności. Dobry program do wizualizacji powinien posiadać przynajmniej kilka tysięcy modeli 3D, oczywiście dostępnych za darmo. Zwróć uwagę, czy producent nie ukrył przed Tobą dodatkowych kosztów!

Rendering 3D z jednej strony jest popularny i większość projektantów ma o nim dużą wiedzę, z drugiej strony rynek jest bardzo duży, a konkurencja niemała. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zastanó się i weź pod uwagę wszystkie detale. Najlepiej pobierz kilka aplikacji w formie wersji demo i porównaj.

Program, na jaki na pewno warto zwrócić uwagę, to nowość na naszym rodzimy rynku – eyecad VR. Umożliwia rendering 3D w czasie rzeczywistym, wirtualne spacer, a jakość 4K to w jego przypadku standard.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*