Sukienki na zimowe wesele

Wesela odbywające się zimą potrafią przysporzyć gościom wiele kłopotów, przede wszystkim z doborem odpowiedniego stroju. O ile mężczyźni zawsze mogą postawić na klasyczny garnitur, który sprawdza się zawsze, o tyle kobiety często mają nie lada problem.

Jak wybierać sukienki na wesele, które odbywa się w miesiącach chłodnych? Astronomiczna zima trwa od grudnia aż do marca. Oczywiście pogoda często płata figle i nie zawsze będzie to uroczystość w iście zimowej scenerii, pełnej spadających płatków śniegu i minusowych temperatur. Ale wciąż pozostają pytania. Czy można założyć kreację letnią, zwiewną i w neonowych kolorach? Jest to wybór ryzykowny, nie tylko ze względu na kaprysy pogody. Trzeba pamiętać, że wybierając na lutowe wesele krótką sukienkę przyozdobioną kwiatami możemy wyglądać i czuć się co najmniej niestosownie.

Na co zatem postawić? Jak zwykle najlepiej sprawdzi się klasyka. Proste i uniwersalne kroje w stonowanych kolorach sprawdzą się niezależnie od uroczystości. Możemy zaszaleć z czerwienią czy różem, ale dobrze byłoby stonować tak mocny akcent kolorystyczny gładką fakturą sukienki i ponadczasowym fasonem. Dobra wiadomość jest taka, że nawet zimą nie musimy zakładać sukienek z długimi rękawami. Zabawa weselna to emocje, ruch, taniec, czasem intensywne zabawy integrujące. Warto zatem mieć wtedy opcję rozebrania się i zdjęcie swetra bądź narzutki. Dzięki temu wciąż możemy czuć się swobodnie i komfortowo. Wbrew pozorom nie warto stawiać na grube i ciepłe sukienki, wykonane z mocno grzejących nas materiałów. Chyba że zabieramy ze sobą także coś lżejszego na przebranie. W innym wypadku możemy dotkliwie odczuć panującą na sali weselnej temperaturę.

Sukienki na wesele zimowe wymagają odpowiedniej oprawy. Przede wszystkim gładkich rajstop (najlepiej sprawdzą się te w kolorze skóry) oraz krytych butów. W zależności od warunków pogodowych warto zadbać o wzięcie dodatkowej pary butów, którą założymy już podczas zabawy weselnej. Zdecydowanie nie warto decydować się na spędzenie całej uroczystości w ciepłych kozakach lub zimowych botkach. Zawsze pamiętajmy o tym, że większość dnia spędzimy w zamkniętym ogrzewanym pomieszczeniu i pod tym kątem warto przemyśleć wybór naszej weselnej stylizacji.